آموزش وردپرس – آموزش ابتدایی وردپرس

آموزش وردپرس – آموزش ابتدایی وردپرس

آموزش وردپرس

آموزش وردپرس – دوره آموزشی وردپرس

در این قسمت از آموزش وردپرس ما شما را با دستورالعمل های دقیق در مورد چگونگی استفاده از وردپرس برای ایجاد و مدیریت سایت خود به شما ارائه می دهیم.
وردپرس را می توان برای هر دو وب سایت ساده و پیچیده استفاده کرد. در آموزش وردپرس ما تلاش کرده ایم همه مبانی و چند موضوع پیشرفته را پوشش دهیم.
برای نصب وردپرس با استفاده از SiteGround Wizard ابتدا به منطقه مشتری خود دسترسی پیدا کنید.
پس از ثبت دامنه وردپرس، تمام اطلاعات لازم برای ورود به سیستم را دریافت خواهید کرد.
هنگامی که برای نخستین بار وارد سایت خود شوید، یک پاپ آپ با شما در خواست می کند که آیا می خواهید یک وب سایت جدید را در حساب خود وارد کنید.
این گزینه را انتخاب کنید و روی دکمه وردپرس کلیک کنید.
بخش جدیدی ظاهر می شود که در آن شما باید اطلاعات ورود به سیستم برای برنامه جدید وردپرس خود را وارد کنید. پس از آماده شدن، دکمه تأیید را کلیک کنید.
بعد، آنچه را که مایلید اضافه کنید به حساب خود انتخاب کنید – اگر می خواهید هر چیزی را اضافه کنید. هنگامی که شما با این مرحله آماده هستید – روی دکمه Setup کامل کلیک کنید.
خودشه! اکنون می توانید به صفحه اول سایت خود بروید و برنامه وردپرس تازه نصب شده را بررسی کنید.
وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا برای سایت‌ها و وبلاگ‌ها می‌باشد.
وردپرس در ابتدا تنها یک سیستم رایگان وبلاگ‌نویسی بود که امکانات خوبی را در اختیار وبلاگ نویسان قرار می‌داد و سپس به صورت یک CMS یا نرم‌افزار متن باز برای مدیریت محتوای سایت‌ها معرفی شد.
وردپرس با زبان برنامه‌نویسی پی اچ پی نوشته شده و توسط مای‌اس‌کیوال پشتیبانی می‌شود.
همچنین نسخه‌ای برای پست‌گرس‌کیوال نیز موجود می‌باشد این سیستم کاملاً رایگان و متن باز است.
وردپرس در ادامه راه پروژهٔ موفق b۲ است که در سال ۲۰۰۳ شکل گرفت. نام وردپرس را کریستیان اِسلِک، دوست مت مولنوگ (توسعه‌دهندهٔ اصلی وردپرس) پیش نهاد و از آن روز وردپرس با سرعت و پیشرفتی قابل ملاحظه تبدیل به معروف‌ترین و پرکاربردترین ابزار ساخت وبلاگ و سایت بر روی هاست شده‌است.